Jak pozycjonować strony w 2015 r., czyli jakie techniki pozycjonowania się sprawdzą?

wersja mobilna stronyJeśli interesuje Cię to jak powinno się pozycjonować strony w bieżącym roku to na pewno zainteresuje Cię nasz artykuł, w którym umieściliśmy wiele interesujących wskazów na temat tego co przewidują eksperci. Warto na początku zwrócić uwagę na to, czy strona ma swoją wersję mobilną. Obecnie widać trend, że z takich stron korzysta coraz więcej użytkowników i dlatego wyszukiwarki również zwracają na to uwagę. Strona, która jest „mobile-friendly” najczęściej może liczyć na większą liczbę odwiedzin. Pamiętać należy również o sprawnie funkcjonujących przekierowaniach między mobilną a pełną wersją strony. Dobrym elementem jest także umieszczenie możliwości wewnętrznego przeszukania strony bez umieszczenia tam dodatkowych boksów. W ten sposób klienci zainteresowani daną stroną będą mieli możliwość dużo sprawniej ją przejrzeć i określić czy są tam elementy, które ich interesują.

Jeśli chcemy, by trafiali do nas użytkownicy różnych sprzętów elektronicznych warto zdecydować się na to, by na stronie nie było animacji flash. Niestety niektórzy użytkownicy nie będą mogli z takiej strony skorzystać. Przykładem będą Ci korzystający ze sprzętu przygotowanego przez Apple. Flash może być zastąpiony przez HTML5. Oczywiście wyszukiwarka będzie zaznaczać, że na stronie pojawia się flash a tym samym może być ona przez niektórych omijana z tego właśnie względu. Warto również zadbać o to, by korzystać z protokołu HTTPS, który jest lepszym zabezpieczeniem dla strony i użytkowników. Musimy również opierać strony na aktualnym oprogramowaniu. Niestety te najbardziej popularne są często atakowane przez hakerów i tym samym Google będzie oznaczać wyraźnie naszą stronę, że została zaatakowana a to pewnie odstraszy potencjalnych gości.

pierwsze miejsce w rankingach wyszukiwaniaO czym jeszcze trzeba pamiętać? Podobnie jak w ostatnich latach również obecnie specjaliści, którzy zajmują się pozycjonowaniem, mówią, że treść będzie miała w 2015 roku duże znaczenie i trzeba o jej wartość dbać. Powinniśmy się starać, by na stronie pojawiały się wartościowe artykuły oraz dodatkowo również linki i filmiki. Odchodzi się obecnie od linkowania masowego strony oraz przygotowywania bardzo słabych jakościowo zapleczy. Masowo kupując linki możemy również narażać się na kary ze strony Google. Pewne znaczenie mogą mieć również działania, które określa się jako kontekstowe, które będą kierowane przede wszystkim do konkretnych grup docelowych. Może to być znaczące wyzywanie, jednak trzeba oczywiście o to zadbać, gdyż efekty mogą być wielkie. Można dodatkowo wspierać się także działaniami prowadzonymi w społecznościowych serwisach, które są bardzo popularne. Tutaj jednak również trzeba zadbać o naturalność, gdyż wszelkie sztuczne działania będą szybko zauważone. W bieżącym roku trzeba więc przede wszystkim stawiać na działania, które będą zgodne wytycznymi przygotowywanymi przez Google.